Irlandia w szkole

Utworzono dnia 27.05.2021

Nasza szkoła bierze udział  w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Irlandia w szkole" organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej przy Honorowym Konsulacie Irlandii w Poznaniu. Projekt ma na celu przybliżenie uczniom kultury, historii i tradycji "zielonej wyspy". W ramach realizacji tego projektu uczniowie klasy szóstej mieli ostatnio okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią Justyną Mazurek - Schramm, pełniącą funkcję wiceprezesa fundacji. Pani Mazurek - Schramm jest również autorką przewodnika "Dublin i Irlandia", a od wielu już lat prowadzi dla uczniów z całej Polski ciekawe zajęcia na temat Irlandii. Również dla uczniów naszej szkoły przygotowała interesującą lekcję online pt. "Czy quidditch to podniebny hurling?", przybliżającą niezbyt znane Polakom sporty irlandzkie. Uczniowie z kolei przygotowali na lekcję swoje projekty irlandzkich koszulek sportowych, za które otrzymają od fundacji pamiątkowe dyplomy.

Irlandia w szkole

Utworzono dnia 27.05.2021, 11:23