GODZINY PRACY BIBLIOTEKI ( ul.Żwirki i Wigury)
Poniedziałek 7.00 -13.00
Wtorek 7.00 -13.00
Środa 7.00 -13.00
Czwartek 7.00 -13.00
Piątek 7.00 -13.00

W bibliotece szkolnej znajduje się wypożyczalnia oraz czytelnia połączona z Centrum Multimedialnym wyposażonym w 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Księgozbiór biblioteki liczy ok. 3620 woluminów, w tym:

Lektury obowiązkowe i uzupełniające

literatura beletrystyczna dla dzieci i młodzieży

poezja

literatura popularna i naukowa

bogaty zbiór słowników i encyklopedii z różnych dziedzin w Księgozbiorze Podręcznym

literaturę pedagogiczną dla nauczycieli

podręczniki szkolne

dokumenty regulujące pracę szkoły: Statuty, Program wychowawczo – profilaktyczny, Plan pracy szkoły.

Biblioteka udostępnia również ekranizacje lektur, filmy z zakresu doradztwa zawodowego i profilaktyki oraz multimedialne programy edukacyjne. Nauczyciele bibliotekarze współpracują z innymi pedagogami, organizując zajęcia biblioteczne, pomagając w przygotowaniu materiałów do lekcji, współorganizując uroczystości szkolne, uczestnicząc w wycieczkach szkolnych.

Współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi m.in. z Biblioteką Publiczną w Ślesinie oraz Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Koninie. W ramach współpracy uczestniczymy m.in. w spotkaniach autorskich i różnego rodzaju akcjach.

W naszej bibliotece  panuje  przyjazna atmosfera. Każdy uczeń jest tu zawsze mile widziany. Szczegółowych informacji o konkursach udzielają nauczyciele bibliotekarze. Pomagamy niezdecydowanym  czytelnikom w wyborze ciekawej książki. Na bieżąco staramy się przekazywać ważne informacje poprzez wystawy, gazetki. Wspieramy uczniów w wyborze przyszłych kierunków kształcenia wyszukując informację o szkołach, profilach, zawodach.

Dotychczas biblioteka zorganizowała następujące konkursy:

- „Czytelnik Roku” ( konkurs całoroczny)

- „Bibliofil Roku” (konkurs całoroczny)

- „Autorki naszych lektur”

- „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”

- „Książkowi nauczyciele”

Planowane są kolejne konkursy:

- „Kocham książki”

- „Mój audiobook”

- „Mistrz pięknego czytania”

- „Potyczki ortograficzne”

Nauczyciele bibliotekarze:

Angelika Borońska

Milena Jaszczak

Monika Ejm

Anna Rajczyk

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.