Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie

BIBLIOTEKA SZKOLNA

W bibliotece szkolnej znajduje się wypożyczalnia oraz czytelnia połączona z Centrum Multimedialnym wyposażonym w 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Księgozbiór biblioteki liczy ok. 3620 woluminów, w tym:

Lektury obowiązkowe i uzupełniające

literatura beletrystyczna dla dzieci i młodzieży

poezja

literatura popularna i naukowa

bogaty zbiór słowników i encyklopedii z różnych dziedzin w Księgozbiorze Podręcznym

literaturę pedagogiczną dla nauczycieli

podręczniki szkolne

dokumenty regulujące pracę szkoły: Statuty, Program wychowawczo – profilaktyczny, Plan pracy szkoły.

Biblioteka udostępnia również ekranizacje lektur, filmy z zakresu doradztwa zawodowego i profilaktyki oraz multimedialne programy edukacyjne. Nauczyciele bibliotekarze współpracują z innymi pedagogami, organizując zajęcia biblioteczne, pomagając w przygotowaniu materiałów do lekcji, współorganizując uroczystości szkolne, uczestnicząc w wycieczkach szkolnych.

Współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi m.in. z Biblioteką Publiczną w Ślesinie oraz Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Koninie. W ramach współpracy uczestniczymy m.in. w spotkaniach autorskich i różnego rodzaju akcjach.

W naszej bibliotece  panuje  przyjazna atmosfera. Każdy uczeń jest tu zawsze mile widziany. Szczegółowych informacji o konkursach udzielają nauczyciele bibliotekarze. Pomagamy niezdecydowanym  czytelnikom w wyborze ciekawej książki. Na bieżąco staramy się przekazywać ważne informacje poprzez wystawy, gazetki. Wspieramy uczniów w wyborze przyszłych kierunków kształcenia wyszukując informację o szkołach, profilach, zawodach.

W tym roku szkolnym do tej pory udało się pozyskać 139 nowych woluminów. Biblioteka przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ślesinie otrzymała książki m.in. od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  są to lektury dla uczniów kas I- VIII. Były to następujące tytuły książek: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „Mikołajek”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Pierwszaki z kosmosu”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Nowe przygody skarpetek”, „Sposób na Elfa”, „Skrzynia władcy piorunów”.

Dotychczas biblioteka zorganizowała następujące konkursy:

- „Czytelnik Roku” ( konkurs całoroczny)

- „Bibliofil Roku” (konkurs całoroczny)

- „Autorki naszych lektur”

- „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”

- „Książkowi nauczyciele”

Planowane są kolejne konkursy:

- „Kocham książki”

- „Mój audiobook”

- „Mistrz pięknego czytania”

- „Potyczki ortograficzne”

Nauczyciele bibliotekarze:

Ewa Staszak

Katarzyna Pawlaczyk

Maria Pytlewicz

Anna Rajczyk

Krzysztof Marko

AKTUALNOŚCI:

Utworzono dnia 10.11.2020

Uwaga!
Informujemy,że biblioteka szkolna przy ul. Młodzieżowej oraz przy ul. Żwirki i Wigury pozostaje otwarta .
Możecie Państwo wypożyczać książki dla swoich dzieci,
ul. Młodzieżowa: od poniedziałku do piątku w godz.8.00-14.30
ul.Żwirki i Wigury: od poniedziałku do piątku w godz.7.30-13.30
Jeżeli godziny nie są dla Państwa dogodne, istnieje możliwość zamówienia książek ,poprzez wysłanie wiadomości do nauczycieli-bibliotekarzy. Książki będą do odbioru w dyżurce.
Szkoła pozostaje otwarta do godz. 20.00

czytaj dalej... na temat: Uwaga

POLECANE

Wszystkie aktualne wydarzenia znajdują się na facebooku:

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie

Biblioteka Szkolna Ślesin

oraz na stronie internetowej:

www.szkolawobiektywie.com