Klasy I-III

9 lutego 2024r. w klasie I a odbyła sdię lekcja podczas której uczniowie recytowali woiersze z uzyuciem mikrofonu.Dzieci doskonaliły pamięć i ćwiczyły dykcję.

6 marca 2024r. klasa 3 podczas zajęć dodatkowych posługiwała się klockami korbo. Dzięki temu dzieci ćwiczyły małą motorykę i zdolności manualne, a także kształtowały umiejętności społeczne w tym zdolności planowania, współpracy oraz rozwiązywania problemów.

Uczniowie klasy 3a na zajęciach technicznych  konstruowali własne budowle z klocków konstrukcyjnych KORBO . Uczniowie bawiąc się klockami  rozwijali logiczne myślenie , ćwiczyli motorykę małą, wyobraźnię przestrzenną , koordynację wzrokowo-ruchową i  pracę zespołową. Dzieci budowały według wzoru, uczyło ich to uważności w odtwarzaniu oraz różnych możliwości zastosowania poszczególnych elementów. Projektując własne budowle uruchamiały wyobraźnię i uczyły się planowania.

W trakcie opracowywania lektury,, Anaruk chłopiec z Grenlandii", wykonała makietę wioski Inuitów. Podczas zajęć korzystaliśmy z pistoletu z klejem na gorąco, który posłużył nam do łączenia różnych materiałów. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

Najlepsza nauka to ta poprzez zabawę. Uczniowie z klasy 1a odebrali lekcje zdrowego odżywiania przygotowując przy tym smaczne koktajle.