Zajęcia rozwijające kreatywność

• W dniach 24.04.23 oraz 22.05.23r uczniowie kl.5 b w ramach zajęć rozwijających kreatywność wraz z nauczycielem M. Gostyńską uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem pomocy pozyskanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Do tworzenia robotów wykorzystują klocki Lego Education SKRIKIT. Praca z klockami edukacyjnymi pobudza kreatywność, logiczne myślenie i wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji.

• Uczniowie klasy 4a w ramach zajęć rozwijających kreatywność wzięli udział w lekcji poświęconej drukowaniu 3D. Wydruk ten można wykorzystać na wiele sposobów, o czym uczniowie przekonali się dzięki swojej koleżance Alicji Pietrzak, która zaprezentowała swoje wcześniejsze projekty. Uczniowie dowiedzieli się z tej lekcji, że można produkować dowolne rekwizyty i realizować różne nawet niestandardowe projekty. Uczniowie rozbudzili wyobraźnię, kreatywność i samodzielność. Naszym pierwszym wykonanym projektem jest foremka do ciastek, którą w przyszłości zamierzamy  wykorzystać do wykrawania ciastek.