Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie

Pedagog

Drodzy Rodzice

 

Przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji: służymy wsparciem i pomocą.

Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem e-dziennika, oraz telefonicznie.

 

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie

ul. Żwirki i Wigury 55, tel. 63 270-40-27 (pedagog, nr wew. 117)

ul. Młodzieżowa 1, tel. 270-80-37 (pedagodzy, nr wew. 24 )

 

W sytuacjach kryzysowych wymagających pilnej interwencji jesteśmy dostępne pod telefonem:

 

Ewa Szymczak: pedagog

Tel. 697-983-760

 

Julita Sajniak: pedagog

Tel. 607-033-909

 

Instytucje udzielające wsparcia psychologiczno – pedagogicznego na terenie Ślesina:

 

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ślesinie

ul. Żwirki i Wigury 55 (budynek szkoły)

Tel. 63 270 59 88

slesin@ppppslesin.pl

sekretariat czynny w godz. 7.30 – 15.30

 

Ośrodek Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie

ul. Kościelna 46

tel. 63 270 44 30

czynny w godz. 7.30 – 15.30

Email: interwencja@pcpr.konin.pl

Telefon interwencyjny: 512 493 486 (czynny od 15.30 – 22.00)

 

Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień „Wikamed”

ul Kościelna 1,

tel. 63 270-49-09

 

 

AKTUALNOŚCI:

Multimed Konin

Utworzono dnia 16.05.2021

Depresja – choroba nie tylko dorosłych

Utworzono dnia 16.05.2021

Depresja – choroba nie tylko dorosłych mgr Elżbieta Stasiowska   Depresja – w najszerszym rozumieniu tego określenia, jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych na świecie. W badaniu „Epidemiologia zaburzeń...

czytaj dalej... na temat: Depresja – choroba nie tylko dorosłych

XXV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Utworzono dnia 05.05.2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek oświatowych w Wielkopolsce

W terminie 7-8 maja br. odbędą się XXV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Hasło tegorocznej edycji, która odbędzie się w wersji on-line brzmi:
Uwaga Edukacja!

Zapraszam uczniów wraz z rodzicami do odwiedzenia wirtualnego stoiska Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Przygotowaliśmy ciekawe oraz przydatne informacje m.in. na temat oferty szkół ponadpodstawowych, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, czy praw i obowiązków rodziców.

Do udziału w targach, w charakterze wystawców, zgłosiły się szkoły ponadpodstawowe z całej Wielkopolski, szkoły wyższe oraz instytucje działające w obszarze edukacji i nauki. W programie znalazły się konferencje, webinaria, szkolenia e-learningowe, panele dyskusyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Konferencja on-line, otwierająca targi, odbędzie się 7 maja, o godzinie 13:00.

Zachęcam Państwa do rozpowszechnienia wśród uczniów oraz rodziców informacji
o targach, a także możliwości zgłoszenia udziału oraz zapisywania się na towarzyszące im wydarzenia na stronie XXV Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

Z poważaniem

Robert Gaweł
Wielkopolski Kurator Oświaty

Załączniki

 

https://edukacja.mtp.pl/pl/o-wydarzeniu/o-targach-edukacyjnych/

czytaj dalej... na temat: XXV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 28.04.2021
Witamy Państwa, W ramach organizowanego miesiąca promocji zdrowia szczególnie znaczącego w czasie pandemii przygotowałyśmy materiał dotyczący aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.  Poruszana tematyka jest niezwykle ważnym tematem w czasie „bezruchu”...
czytaj dalej... na temat: Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży

ĆWICZENIA RELAKSACYJNE ONLINE

Utworzono dnia 13.04.2021
ĆWICZENIA RELAKSACYJNE ONLINE   Głowa do góry! Krótki podręcznik przetrwania! W tym trudnym dla wszystkich okresie przymusowej izolacji zapraszamy Was do ćwiczeń z owcą Wiktorią, które pozwolą Wam na lepsze radzenie sobie ze...
czytaj dalej... na temat: ĆWICZENIA RELAKSACYJNE ONLINE

Pedagog poleca

Utworzono dnia 11.02.2021

Tablety, smartfony, komputery coraz częściej zastępują dzieciom kontakty z bliskimi. Czas przywrócić równowagę w korzystaniu z urządzeń ekranowych i „zadbać o dziecięcy mózg”! To hasło przyświeca drugiej odsłonie kampanii „Domowe zasady ekranowe”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Badania pokazują, że aż 75% sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, podczas gdy tylko 9% umie dobrze zasznurować buty. Niepokojące jest, że rodzice przekazują urządzenia ekranowe w ręce coraz młodszych dzieci. Ponad 40% rocznych i dwuletnich maluchów korzysta z tabletów lub smartfonów,
a niemal co trzecie dziecko w tym wieku używa urządzeń mobilnych codziennie lub prawie codziennie!

 

Za dużo ekranów?

Wady postawy, problemy ze wzrokiem, snem, koncentracją uwagi, słabszy rozwój umiejętności poznawczych, agresja, lęki, trudności w relacjach społecznych, rozregulowanie układu nagrody w mózgu – to niektóre konsekwencje zbyt intensywnego korzystania przez dzieci z urządzeń ekranowych.

Dorośli zazwyczaj dostrzegają problem uzależnienia dziecka od urządzeń mobilnych, gdy już na dobre wniknie ono do wirtualnego świata. Widzą swoje pociechy, które wieczorem zasypiają z telefonem w ręce, nie mogą się oderwać od smarfona przy posiłku, tracą kontakt z domownikami, reagują agresją na próby ograniczenia czasu spędzanego przed ekranem urządzenia. Warto jednak sięgnąć pamięcią wstecz i zastanowić się, co skłoniło dzieci do przebywania z „przyjacielem”, który zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Polecamy poświęcić niecałe trzy minuty i obejrzeć filmik promujący kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”. W sugestywny sposób pokazuje on, jak często sami rodzice przyczyniają się do tego, że dziecko zaczyna korzystać bez umiaru z urządzeń mobilnych, a także uświadamia, jaki wpływ na życie rodzinne może mieć mądre i odpowiedzialne korzystanie ze zdobyczy techniki.

Obejrzyj film promujący kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”: https://www.youtube.com/watch?v=reBzTX6UO5E&feature=emb_imp_woyt&ab_channel=DajemyDzieciomSile

Wprowadź Domowe Zasady Ekranowe

Zachowanie równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych wpływa na prawidłowy rozwój mózgu dziecka. Eksperci Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę opracowali więc zestaw praktycznych wskazówek – Domowe Zasady Ekranowe, dotyczące korzystania z tabletów, smartfonów i komputerów. Mają one sprawić, że urządzenia nie będą przeszkodą w rozwoju dziecka i budowaniu wzajemnych relacji, a raczej staną się narzędziem mającym pozytywny wpływ na jakość rodzinnego życia.

Wyznaczenie czasu spędzanego przed ekranem, odkładanie telefonu godzinę przed snem i podczas posiłków, wyznaczenie w domu miejsca bez urządzeń, planowanie aktywności i zabaw offline, ograniczenia w korzystaniu z urządzeń mobilnych podczas podróży – te i inne zasady, dostosowane do wieku dziecka i potrzeb domowników, proponują wdrożyć eksperci.

Dowiedz się więcej o Domowych Zasadach Ekranowych

Dzieci opowiadają, że sami rodzice często nie interesują się tym, co robią najmłodsi. Nie chcą uczestniczyć we wspólnych zabawach, sprawiają wrażenie wyłączonych, nie słyszą, co się do nich mówi, odpowiadają, jedynie kiwając głową i przeglądając media społecznościowe. Warto pamiętać, że to rodzice modelują zachowania dzieci, które obserwują dorosłych i powielają ich zachowania. Kampania „Zadbaj o dziecięcy mózg” zwraca uwagę na ten problem i zachęca rodziców do rozważnego korzystania z urządzeń mobilnych przez wszystkich członków rodziny.

Kampania realizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Akcję wspiera również Facebook Polska.


 

 

czytaj dalej... na temat: Pedagog poleca

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

POLECANE

Wszystkie aktualne wydarzenia znajdują się na facebooku:

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie

Biblioteka Szkolna Ślesin

Zapraszamy

 


 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu