Międzynarodowy dzień Kropki

Utworzono dnia 15.09.2019

15 września 2019 r.  w Przedszkolu w Ślesinie uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Tego dnia również okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Dzieci tworzyły różne kompozycje z kolorowych kropek, szukały kropek w najbliższym otoczeniu. Było radośnie i twórczo.

Międzynarodowy dzień Kropki

Utworzono dnia 29.04.2020, 13:39